Wspólnota Biblijna powstała z inicjatywy S. Teresy Gieńko Pallotynki (pracującej w zakrystii i kancelarii parafialnej) jesienią 2005 roku.
Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty o godz. 19,00 a kończą się Apelem Jasnogórskim o godz. 21,00. Spotkania nasze poprzedzone są uczestnictwem we Mszy św. o godz.18,00(kto może) dalsza część odbywa się w sali Domu Parafialnego.
Celem wspólnoty jest głębsze poznanie Pisma Świętego a tym samym Chrystusa naszego Zbawiciela: Chrystusa poznać, Chrystusa ukochać i według zasad Chrystusowych żyć. Na spotkaniach analizowane jest Słowo Boże a następnie dzielimy się osobistymi refleksjami jak rozumiem słowo Boże, które Bóg kieruje do mnie.
Wspólnota w swoim działaniu uwzględnia aspekt apostolstwa w swoim najbliższym środowisku - w rodzinie, sąsiedztwie w miejscu pracy. Jesteśmy wspólnotą otwartą, każdy może dołączyć się do nas i cieszyć się z bycia we wspólnocie i poznawania Jezusa, który powiedział że jest " Drogą, Prawdą i Życiem".
Są różne sposoby,.....; dziadek R. Brandstaettera mówił tak: "Staraj się Biblię czytać na różne sposoby. Niekiedy czytaj "z mędrca szkiełkiem i okiem, badaj uważnie każde słowo tekstu, innym zaś razem popuść wodze wyobraźni i rozważaj z bystrością nieco mniej badawczą i wyostrzoną, ale za to sercem bardziej otwartym, wypadki dziejące się na kartach księgi. Za każdym razem odnajdziesz w tych fragmentach inne wartości. Jeżeli przeczytasz ten i ów rozdział dwadzieścia razy, powinieneś przynajmniej dziesięć razy czytać go inaczej i za każdym razem odkrywać w nim inne obrazy. Nigdy jednak nie bądź pewny że dotarłeś ...; do sedna sprawy. Nie popadaj w popłoch , jeżeli za każdym czytaniem inne wartości wydobędziesz z tego samego tekstu, nawet takie, które sobie nawzajem przeczą. Biblia jest żywiołem bez dna i granic. Nikt z badaczy egzegetów, teologów, uczonych i pisarzy nie dotarł do jej najgłębszych źródeł Dlatego nie zrażaj się, jeśli w Biblii czegoś nie rozumiesz. Mądrzejsi od ciebie również nie rozumieli wszystkiego. Ale bądź zawsze przygotowany na nieprzewidziane odkrycia i znaleziska , które podczas poprzednich lektur wymknęły się twojej uwadze. Ten sam rozdział czytać będziesz wielokrotnie i nie wpadniesz na ślad tego, czego szukasz, aż nagle, za którymś razem, nie tylko otrzymasz jasną odpowiedź na trapiące pytanie, ale trafisz na dotychczas nie zauważone przez ciebie pokłady obrazów i myśli..... Biblia jest podobna do Boga. Nie pozwala, by ją poznawano i zgłębiano do samego dnia."....
"...; nagle przyszły mi na myśl cztery stopnie duchowe, mianowicie czytanie (lectio), rozmyślanie (meditatio), modlitwa ( oratio) i kontemplacja ( contemplatio). (…) Czytanie podnosi do ust niby żywy pokarm, rozmyślanie żuje i rozdrabnia, modlitwa dochodzi do smaku, a kontemplacja jest samą słodyczą, która raduje i krzepi." (Guigo Kartuz)
I. Lectio: Czytąj z wiarą i uważnie święty tekst, jak gdyby dyktował go dla ciebie Duch Święty. Słowo Boże, które zostało spisane, jest ciągle słowem, które musi być przez ciebie usłyszane i przyjęte całą twoją istotą. - Znajdź sobie miejsce, które pomoże Ci wyciszyć się zewnętrznie i wewnętrznie.
II. Meditatio: Staraj się zrozumieć tekst dogłębnie. Pytaj siebie: "Co Bóg mówi do mnie?". Medytacja jest to stopniowe wprowadzenie w tajemnicę Słowa: pilne skupienie Twojego umysłu 5 poszukiwanie ukrytej prawdy. Koncentruj się na słowie, a nie na sobie. Bogactwo słowa będzie Ci pomagało poznać i zrozumieć siebie. Zatrzymaj się nad fragmentem, który przykuł Twoją uwagę. Przylgnij do słowa nowego, które cię zadziwia lub niepokoi. Powtarzaj je i rozważaj. Jak Maryja zachowuj słowo w sercu i czekaj na światło i zrozumienie.
III Oratio:Teraz ty mów do Boga. Otwórz przed Bogiem serce, aby mówić Mu o przeżyciach, które rodzi w tobie słowo. Módl się prosto i spontanicznie -owocami wcześniejszej "lectio" i "meditatio". Pozwól Bogu zstąpić do serca i mów do Niego we własnym sercu. Wsłuchaj się w poruszenia własnego serca. Wyrażaj je szczerze przed Bogiem: uwielbiaj, dziękuj i proś.
IV. Contemplatio: Trwaj przed Bogiem całym sobą. Módl się obecnością. Trwaj przy Bogu. Kontemplacja to czas bezsłownego westchnienia Ducha, ukojenia w Bogu. Rozmowa serca z sercem. Jest to godzina nawiedzenia Słowa.
W tym roku na naszych spotkaniach rozważaliśmy Dzieje Apostolskie i Listy Świętego Pawła, opierając się na Pismach Ojca Świętego Benedykta XVI.
W roku 2009/2010 głównym tematem naszych spotkań były KOBIETY W BIBLII
Do Matki jedzie się z bagażem próśb, doświadczeń, cierpień, podziękowań, nadziei itp. Matka wysłuchuje, pociesza, daje nadzieję i wysyła do swego Syna Miłosiernego..
Radość, pokój, wdzięczność, zaufanie….. to są cechy którymi obdarowały nas Panie z Domu Pomocy Społecznej.
Uroczysta Msza św. dla Grup Modlitewno - Apostolskich w czasie wizytacji